GRAFINIS DIZAINAS / UI / UX /  MAKETAVIMAS

CorelDRAW.png
Illiutrator.png
inDesign.png
Photoshop.png
UX.png

Plakatai, lankstinukai, internetiniai puslapiai, reklamos ir t.t. – visa tai yra vizualinė komunikacija, kitaip dar vadinama grafiniu dizainu. Panaudojant tipografiją, fotografiją ir iliustracijas sprendžiame įvairias komunikacijos problemas. Ar kiekvienas gali būti geras grafikos dizaineris? Atsakymas – Taip. Dizaineriais negimstama, o tampama. Dizaineris taip pat žmogus. Galima išmokti grafinio dizaino principus ir juos taikyti kuriant vizualinę komunikaciją. Šioje srityje neapsieisime, be specializuotos programinės įrangos. Ir čia lyderio poziciją užima vienos iš didžiausių pasaulio specializuotos programinės įrangos gamintojų – Adobe, produktai tokie kaip: Photoshop, Illustrator ir InDesign. Kiekviena programinė įranga sprendžia skirtingas problemas, tačiau grafinio dizaino kūrimo procese jos tarpusavyje taip viena kitą papildo, kad sunku įsivaizduoti darbo eiga kažkurios jų nenaudojant. Todėl siekiant efektyvios darbo eigos rekomenduojama išmanyti jas visas. Tai padės tapti ne tik geresniu dizaineriu, bet ir praplės galimybes įgyvendinti sudėtingesnius projektus.

Retušavimas

Kuriant grafinį dizainą neretai tenka panaudoti vieną ar kitą fotografiją. Nepriklausomai nuo to ar fotografijas perkate ar naudojate, jas reikia pakoreguoti, patvarkyti. Tai vadinama retušavimu. Su Adobe Photoshop galite atlikti įvairius retušavimo darbus, keisti tonus, kontrastą, apkirpti ir t.t. Nepageidaujamu objektų šalinimas, ar kitos foto manipuliacijos vykdomos dažniausiai būtent su Adobe Photoshop programa. Ji puikiai tinka retušuoti viską kas padaryta iš pikselių. 3D renderiai irgi sudėti iš pikselių. Tai reiškia, kad redaguoti galite ne tik fotografijas, bet visą rasterinę kompiuterinę grafiką.

Maketavimas

Maketavimas, tai kūrybinis procesas, reikalaujantis vizualinio dizaino principų išmanymo. Tai procesas, kurio metu kuriate vizualinį dizainą naudodami, tekstus, fotografijas ar iliustracijas. Plakatų, lankstinukų, žurnalų ir knygų maketavimas galimas įvairiomis programomis, tačiau mūsų studija šiuo atveju rekomenduoja Adobe InDesign specializuotą programinę įrangą.

UI

UI ar WEB ar grafinis dizainas yra tas pats vizualinis dizainas, tik skiriasi savo forma. Gerai išmanančiam universalius dizaino ar tik vizualinio dizaino principus, nebus sudėtinga sukurti gerą UI dizainą. Tam atlikti mūsų studija rekomenduoja tokias programines įrangas, kaip Sketch, Adobe XD, Adobe Illustrator, Photoshop. 

studio kibitz - kūrybinė studija ir mokymo centras
studio kibitz - kūrybinė studija ir mokymo centras
studio kibitz - kūrybinė studija ir mokymo centras
studio kibitz - kūrybinė studija ir mokymo centras
studio kibitz - kūrybinė studija ir mokymo centras
studio kibitz - kūrybinė studija ir mokymo centras

Vektorinė grafika

Vektorinė grafika skiriasi nuo rasterinės tuo, kad jį nėra sudaryta iš pikseliu. Vektorinės formos yra apibrėžiamos naudojant matematines formules ir tai leidžia vektorinę grafiką stipriai didinti ir mažinti neprarandant kokybės. Norint sukurti logotipą, ikoną ar net visą iliustraciją taip, kad ją būtų galima naudoti visur ir įvairiais dydžiais, jums prireiks tokios vektorinės grafikos redagavimo programos, kaip – Adobe Illustrator.

UX

UX – naudotojo / vartotojo patirtis. Ar tai labai svarbu grafiniame dizaine? Kas tai bebūtų – plakatas, žurnalas, knyga ar internetinis puslapis, juos kažkas mato, į tai reaguoja ar kitaip vartoja. Tad kuriant produktą ir jo dizainą visada galvojama apie galutinį savo vartotoją, t. y. jo patirtį ir reakciją.

POST-PRODUKCIJA

medžiaga: 3D modeliai, tekstūros,
personažai, filmuota medžiaga, garso
takeliai, specialieji video ir audio efektai, sujungiama į vieną video-produktą, kuris dar apdorojamas pritaikant spalvų teoriją (color keying) ir apšvietimo technikas, taip gaunant galutinį produktą – filmą, reklamą, muzikinį klipą ir kitą.
Mokymų metu kartu įgyvendinsime mini projektą, kurio metu užtvirtinsite gautas teorines žinias bei išmėginsite jas pritaikyti atliekant praktines
užduotis.

Photoshop.png
Illiutrator.png
CorelDRAW.png
inDesign.png
CorelDRAW.png
UX.png
Photoshop.png
Illiutrator.png
CorelDRAW.png
Photoshop.png

Vizualizacijų post-produkcija V-Ray ir Adobe Photoshop sprendimais

Vizualizacijų post-produkcija, kaip darbo eigos etapas jau seniai tapo neatsiejama profesionalias architektūrines, interjero ir eksterjero 3D vizualizacijas kuriančių specialistų darbo eigos dalimi. Naudojantis Adobe Photoshop įrankiais ir tam tikrais vizualizavimo sprendimo V-Ray sluoksniais yra atliekami svarbūs vizualizacijų post-produkcijos proceso darbai. Jų metu, negrižtant vėl prie render‘inimo etapo ir taip sutaupant daug brangaus laiko, vizualizaciją, priklausomai nuo poreikio, galima pakoreguoti atliekant tiek nežymius, tiek drastiškus pakeitimus.

Plačiau apie 3D vizualizacijų post-produkciją skaitykite čia.