• STUDIO KIBITZ

Kas yra 3D vizualizacijų post-produkcija ir kuo ji gali būti naudinga

Updated: Aug 19, 2020


Post-produkcija, kaip etapas vizualinių medijų kūrimo procese yra ne tik gerai žinomas, bet kai kuriems specialistams, ypatingai dirbantiems kino, animacijos, fotografijos ar kitose panašiose srityse, tai yra ir neatsiejama jų darbo eigos dalis. Šis etapas taip pat yra ir nemažoje dalyje studijų, kuriančių  interjero ir (ar) eksterjero  3D vizualizacijas. Tačiau nepaisant taip užsienio studijų specialistų vertinamos post-produkcijos teikiamos naudos, Lietuvoje šis etapas 3D vizualizacijas kuriantiems specialistams vis dar yra pakankamai naujas dalykas. Todėl šiandien norime jums pristatyti ir plačiau papasakoti apie tai kas yra 3D vizualizacijos post-produkcija ir kuo ji jums gali būti naudinga.
Pirmiausia pradėkime nuo to, kad reikėtų apibrėžti kas yra 3D vizualizacijos post-produkcija. Taigi post-produkcija, tai yra paskutinis vizualizacijos kūrybos proceso etapas, kuriame yra atliekami spalvų kontrastų, ryškumo, atspindžių, šešėlių ir (ar) atspalvių koregavimo ir klaidų taisymo darbai. Atliekant šiuos iš pažiūros nedidelius pakeitimus, galima šiek tiek arba net dramatiškai pakeisti vizualizaciją ir jos bendrąją nuotaiką, atmosferos emociją bei sustiprinti jos foto-realistiškumo pojūtį.


3D vizualizacijų post-produkcijai atlikti yra naudojami įvairūs sprendimai, tačiau jei vizualizacijos kūrimo darbo eigoje dirbama „V-Ray“ produktu, tuomet post-produkcijai atlikti yra naudojami specialūs „V-Ray“ post-produkcijos sluoksniai „Render Elements“ ir visiems gerai žinomas sprendimas „Adobe Photoshop“. Būtent šių sprendimų duetą naudojame ir mes, atlikdami savo studijos 3D interjero bei eksterjero vizualizacijų post-produkciją. Jų dėka, po susitikimo su klientu, visų suderintų koregavimo darbų, kaip: spalvų, apšvietimo, fono, atspindžių ar kitokių korekcijų, nereikia iš naujo atlikti „V-Ray“ sprendime, o po to vėl grįžti prie ilgo laukimo kol atliekamas render‘inimo procesas. Visa tai sutvarkome realiu laiku, tiesiog „Photoshop’e“. Ir tai mūsų užsakovui ir svarbiausiai mums sutaupo daug brangaus laiko. Kyla klausimas kaip? Panagrinėkime viską šie tiek detaliau.


Jums, ko gero, kaip ir mums ar daugeliui kitų specialistų, kurie kuria 3D vizualizacijas, turbūt gana retai pavyksta sukurti jas taip, jog tas vizualizacijas užsakiusiam klientui viskas tiktų iš pirmo karto. Daugeliu atveju tenka atlikti vienokius ar kitokius pakeitimus. Gavus visas pastabas, tenka grįžti prie darbų. Ir štai šiuo momentu darbo eigos, turinčios post-produkcijos etapą ir jos neturinčios, išsiskiria.


Neturint post-produkcijos etapo darbo eigoje, specialistas visas reikiamas korekcijas atlieka grįžęs į „V-Ray“ sprendimą. Tokiu atveju, neišvengiamai tenka grįžti ir prie render‘inimo proceso, kuris, deja, užtrunka ne vieną valandą ir neretai užsitęsia iki paros laiko. Prie viso to, reikia pažymėti, atsirandantį šiokį tokį nepatogumą dėl galimybės toliau dirbti kompiuteriu, kuriuo atliekamas koreguotos scenos (-ų) render‘rinimo procesas. Įvardinant konkrečiau, kompiuteris tampa praktiškai nepanaudojamas iki momento kol užbaigs paleistą procesą. Ir viskas nebūtų taip prastai, jei vienu metu dirbama tik su vienu projektu, korekcijas po gautų pastabų reikia atlikti tik vieną kartą, o klientas turi kantrybės ir laiko laukti rezultato. Tačiau viskas dažniausiai būna atvirkščiai, t. y. projekto terminai spaudžia greitai viską užbaigti, eilėje jau laukia naujas projektas, o esamas klientas reikalauja kuo greičiau pakoreguoti vizualizacijas vėl ir vėl.

Tokia neefektyvi ir produktyvumą mažinanti darbo eiga per metus iš studijos atima tikrai daug naudingo laiko. Ir tai yra vienas iš svarių argumentų, kurį išgirstame paklausus studijų vadovų ir specialistų, kodėl post-produkcijos etapas jų darbo eigoje yra tapęs „must have“ dalyku.

Na, o jei studijos darbo eigoje toks etapas, kaip post-produkcija yra, tuomet visi koregavimo darbai atliekami realiu laiku ir vietoje keliolikos valandų laukimo, priklausomai nuo reikiamo atlikti korekcijos kiekio ir lygio, rezultatas gaunamas  15 minučių ar kelių valandų bėgyje. Tai reiškia, jog visus prašytus kliento pataisymus, kaip: spalvų, apšvietimo, fono, atspindžių ar kitokius pakeitimus, galima atlikti ir gautą rezultatą klientui pateikti ir per kelias valandas. Na, o likęs laikas gali būti išnaudojamas atliekant kitus reikiamus darbus, nes kompiuteris, kitaip nei anksčiau aprašytoje situacijoje, gali būti toliau naudojamas visu savo pajėgumu. Taigi, šiuo atveju specialistas, gali savo kuriamo 3D interjero ar eksterjero vizualizavimo ir koregavimo darbų laiką sutrumpinti net iki 50 procentų. O tai reiškia ir spartesnę visą proceso eigą.

Tikimės, jog šis blog‘o įrašas buvo naudingas bei padėjo labiau susipažinti su post-produkcija ir jos teikiama nauda. Na, o jei įdomu kaip atliekama eksterjero 3D vizualizacijos post-produkcija praktiškai, kviečiame peržiūrėti mūsų anksčiau organizuoto webinar‘o „3D vizualizacijų post-produkcija, Adobe Photoshop ir V-Ray Next sprendimais“ įrašą.


Perskaičius blog‘ą ar peržiūrėjus webinar‘o įrašą iškilo klausimų? Nepalikite jų neatsakytų, susisiekite su mumis telefonu +370 686 50000 arba el. paštu studio@kibitz.lt ir mes mielai į juos atsakysime.

207 views0 comments