• STUDIO KIBITZ

Kokiais kriterijais vadovaujatės renkantis mokymus?

Ieškodami ir priimdami sprendimą įsigyti vienus ar kitus mokymus, visi vadovaujamės tam tikrais kriterijais. Daugelio šie kriterijai panašūs, tačiau skiriasi jų taikomu kiekiu ir jiems teikiama svarba. Dalis be ieškančiųjų reikiamų mokymų, vadovaujasi tokiais kriterijais, kaip: mokymų programos turinys, organizuojamų mokymų būdas – nuotolinis „Live Online“, klasės ar kt., trukmė, kaina. Kiti, priimdami sprendimą įsigyti mokymus, be jau minėtų kriterijų būtinai atsižvelgia į mokymus vedančio instruktoriaus (dėstytojo) patirtį, turimą sertifikavimo statusą, suteikiamą autorizuotų organizacijų, pavyzdžiui, programinių įrangų gamintojų. Dar kita grupė, ieškodama mokymų, atkreipia dėmesį ir į pačios, mokymus organizuojančios, organizacijos turimą (-as) autorizacijos statusą (-us). Jo buvimas rodo, kad mokymus teikianti įmonė (mokymų centras / studija), jos siūlomos mokymų programos ir tas programas išpildantys mokymų instruktoriai yra patikrinti ir įvertinti gamintojų ar jų atstovų. O toks vertinimas ir tikrinimas, kaip įprastas priežiūros elementas, siekiant užtikrinti vartotojams (mokymų dalyviams) teikiamą didžiausią naudą, yra atliekamas nuolat.


Jeigu šiuo metu renkatės mokymus arba galvojate artimiausiu metu tuo užsiimti, minėtieji kriterijai ir su jais susiję klausimai turėtų sudaryti nemažą dalį jūsų „tiriamojo darbo“, kurį būtinai rekomenduotume atlikti prieš pasirenkant mokymus ir jų organizatorių. Kitą „tiriamojo darbo“ dalį turėtų sudaryti savianalizė, kurios metu turėtumėte atsakyti sau bent į šiuos tris klausimus:


• Kokio sudėtingumo lygio mokymų jums reikia?

• Ar siūlomi mokymai patenkins mano poreikius?

• Kurią mokymų formą: grupinių ar individualių, pasirinkus gaučiau didžiausią naudą?


Todėl rinkdami informaciją apie jus dominančius mokymus, taip pat reikėtų pasidomėti ar mokymų organizatorius gali pasiūlyti jums reikiamo lygio: pradedančiųjų, pažengusiųjų, specializuotųjų, mokymus ir ar yra galimybė pasirinkti mokymosi formą. Jei rinktis mokymosi lygį ir formą galimybės yra, tuomet verta pasidomėti kuo siūlomi mokymų lygiai ir mokymosi formos, t. y. grupiniai ir individualūs mokymai, skiriasi tarpusavyje bei kokie yra kiekvieno jų privalumai.


Tokį „tiriamąjį darbą“, pasirinkimui palengvinti, rekomenduojame atlikti ir į mus dėl mokymų besikreipiančiam esamam ir būsimam specialistui.


Kokias mokymosi formas, būdus ir lygius mūsų komanda gali pasiūlyti Jums?

Jei pristatytume trumpai, tai mūsų mokymų dalyviai daugelyje STUDIO KIBITZ organizuojamų programinių įrangų nuotolinių ir klasės mokymų gali dalyvauti kaip vienas iš grupės dalyvių arba individualiai. O priklausomai nuo turimos patirties ir esamo poreikio kiekvienas dalyvis turi galimybę pasirinkti jiems reikiamą mokymų lygį – pradedančiųjų, pažengusiųjų, specializuotąjį.


Kad viskas taptų aiškiau, toliau pateikiame šį trumpą mūsų organizuojamų mokymų aprašymą, detaliau.


Grupiniai mokymai

Tarp STUDIO KIBITZ siūlomų pavienių programinių įrangų mokymų arba jungtinių mokymų kursų (dviejų ir daugiau programinių įrangų darbo eigų mokymų), didžioji jų dalis yra organizuojami grupėms dalyvių, norintiems išmokti darbo tam tikromis programinėmis įrangomis pagrindų, t. y. grupėms dalyvių organizuojami mokymų kursai yra pradedančiųjų lygo. Mokymų grupes sudaro 4-7 dalyviai, jei mokymai vyksta klasėje, arba 3-4 dalyviai, jei mokymai vyksta nuotoliniu „Live Online“ būdu.


Mokymai, skirti grupėms dalyvių, organizuojami iš anksto mūsų interneto puslapyje skelbiamu tvarkaraščiu ir vedami pagal numatytą mokymų programą, kurią sudaro bendrinės temos, suteikiančios reikiamas pagrindines žinias visiems grupėms dalyviams.


Visi mūsų mokymai, tame tarpe ir grupiniai mokymai, yra paremti mokymusi per praktiką metodika. Kitaip tariant mūsų mokymai yra „project based“ ir jų metu visa mokymų kurso informacija instruktoriaus yra pateikiama, o dalyvių įsisavinama įgyvendinant mini projektą. Todėl mokymų pabaigoje dalyvis būna ne tik susipažinęs su programinės įrangos įrankiais ir jų funkcijomis, supranta kada ir kaip tai taikyti bei kokio rezultato, tuos įrankius naudojant, gali tikėtis, bet ir turi sukurtą savo pirmąjį darbą.


Individualūs mokymai

Individualūs mokymai, mūsų studijoje apibrėžiami, kaip tam tikra mokymosi forma, kuomet klasėje ar nuotoliniu „Live Online“ būdu organizuojamuose mokymuose dalyvauja vienas arba keli tos pačios komandos specialistai, kurių žinių poreikiui patenkinti bendrinės, pradedantiems skirtos mokymų programos, dėl specialisto turimos patirties ar esamo poreikio, neužtenka ir yra reikalingas minimalus arba žymus turimos mokymų programos modifikavimas. Todėl, jei reikia yra atliekami mokymų programos jos sudėtingumo lygio bei trukmės keitimai, numatant reikiamą akademinių valandų skaičių ir jų išsidėstymą laike, sudarant lankstų mokymosi grafiką.

Individualių mokymų apibrėžimas apima ir kategoriją dalyvių, kurių žinių poreikiui patenkinti bendrinės pradedantiems skirtos mokymų programos užtenka, tačiau mokymuose dalyvauti gali tik kitu, nei numato grupėms skirtų mokymų tvarkaraštis, laiku ir būdu. Taip pat mokymų metu pageidauja dirbti su jiems aktualiais pavyzdžiais bei nori išmokti pasiekti kūrybinio rezultato, į kurį panašius galėtų kurti savo darbo srityje ir po mokymų.


Tai gi mūsų studijoje individualius mokymus gali rinktis dalyviai norintys mokymų, skirtų tiek pradedantiems, tiek pažengusiems specialistams. Abejais atvejais, po to kai įvyksta konsultacija telefonu ar (ir) nuotolinis susitikimas, mokymų poreikiams ir lūkesčiams išsiaiškinti, bei peržiūrimi turimi darbai ar vykdomi projektai (jei pageidaujami pažengusiems skirti mokymai) yra vykdomi reikiami mokymų programos apimties ir gylio modifikavimai (papildymas naujomis temomis arba atvirkščiai – susiaurinimas), parenkama reikiama mokymų trukmė bei suderinamas individualus mokymų grafikas.


Specializuoti mokymai

Nors mokymų programos didesnis ar mažesnis modifikavimas, patenkina ne mažos dalies specialistų, ieškančių pradedantiems ir pažengusiems skirtų mokymų, poreikius, visgi toks mokymų sprendimas nėra taikomas mokymų ieškantiems rinkos profesionalams. Tokio lygio specialistams, norintiems pagilinti, praplėsti turimas žinias, pritaikant jas prie jau turimų, siūlome specializuotus mokymus. Tokių mokymų tikslas neretai būna poreikis, modernizuoti arba pakeisti jau turimą ir puikiai pažįstamą darbo eigą, siekiant didesnio efektyvumo bei mažinant laiko sąnaudas dirbant ties įprastais projektais. Arba mokymų pagalba siekiama išspręsti problemas, su kuriomis susiduriama dirbant ties sudėtingais projektais, reikalaujančių kompleksinių sprendimų.


Pasiruošimas tokiems mokymams vyksta pradžioje organizuojant vieną ar kelis nuotolinius ir jei reikia „gyvus“ susitikimus. Jų metu siekiame išsiaiškinti plačiau apie naudojamą darbo eigą, įgyvendinamų projektų sudėtingumo lygį, komandos narių turimą patirtį ir pan. Priklausomai nuo specialisto ir komandos išsakytų poreikių ir lūkesčių mokymų atžvilgiu, turimos „problemos“ ir jos sudėtingumo yra sudaroma specializuota mokymų programa.


Kaip matome, nepaisant to ar esate savo rinkoje naujokas, pažengęs specialistas ar profesionalas, išsirinkti sau ar savo komandai tikrai tinkamus mokymus nėra toks lengvas ir paprastas procesas. Tikimės, kad šis mūsų blog‘o įrašas padės iškelti reikiamus klausimus ir pasirinkti kriterijus, kuriais vadovaujantis mokymus išsirinksite lengviau ir greičiau.


Na, o prie viso to kartu rekomenduojame nepamiršti apie turimą galimybę sužinoti ir gauti reikiamą informaciją apie mokymus ne tik naršant internete, siunčiant užklausą el. paštu, bet ir susisiekiant pasikonsultuoti su mokymus organizuojančiais specialistais telefonu ar surengiant nuotolinį susitikimą. Tokiu būdu greitai ir efektyviai papildomai gausite ne tik informaciją apie mokymų programą ar kitus jums klausimus keliančius dalykus, tačiau kartu išsakysite savo poreikius ir lūkesčius, kurie jus konsultuojančiam specialistui padės lengviau pateikti jums labiausiai tinkantį pasiūlymą.

50 views0 comments

Turite papildomų klausimų ?
Susisiekite su mokymo centro ir kūrybinės studijos koordinatoriumi

+370 655 93439

Kaunas.png

Vilnius

Vilnius.png

Kaunas

Klaipėda

STUDIO KIBITZ– kūrybinė studija, kur technologijos ir menas susilieja į bendrą visumą, sukurdami neįmanomą įmanomu. Mes tikime, jog turint reikiamas žinias, tinkamus įrankius ir aistrą kurti, kiekvienas gali būti savo susikurtos virtualios visatos valdovu

Naujienlaiškio prenumerata

Prisijunkite prie mūsų naujienlaiškių prenumeratorių ir sužinokite apie mūsų būsimus webinar‘us, workshop‘us, mokymus bei naujienas apie programinių įrangų atnaujinimus ir kitas aktualijas greičiau nei kiti. 

  • Facebook | STUDIO KIBITZ
  • Instagram | STUDIO KIBITZ
  • Grey YouTube Icon
  • LinkedIn
  • STUDIO KIBITZ GROUP

© 2021 STUDIO KIBITZ

SSL-secure