• STUDIO KIBITZ

Naujos kartos 3D vizualizacijos kūrimas SketchUp Pro 2021 ir V-Ray5 sprendimais

Updated: Jan 8

3D vizualizacijos kūrimas, tai nemažų kūrybinių ir techninių žinių bei įgūdžių reikalaujantis procesas. Tačiau daugelis kuriančiųjų interjero, eksterjero ar produkto 3D vizualizacijas norėtų, jog didžiąją savo laiko dalį šiame darbe galėtų skirti kūrybiniams procesams, o ne techniniam darbo atlikimui.


Ir šis noras yra ne tik suprantamas, bet ir girdimas gamintojų, kuriančių įvairius 3D modeliavimo, projektavimo, tekstūravimo ir vizualizavimo programinius sprendimus, kurie kasmet tampa vis paprastesni, patogesni, tačiau kartu galingesni ir greitesni. Būtent tokius programinių įrangų privalumus šiais metais mums pristatė Trimble ir Chaos Group kompanijos išleidusios naująsias SketchUp Pro 2021 ir V-Ray5 for SketchUp versijas.


Todėl ilgai nedelsdami dalinamės mūsų rengto nuotolinio pristatymo video įrašu su trumpa apžvalga, kas šiose naujausiose SketchUp Pro 2021 ir V-Ray5 for SketchUp pasikeitė ir patobulėjo bei kokios atsirado naujovės. Kviečiame žiūrėti!Skaitymas Jums arčiau širdies? Tuomet kviečiame su pagrindinėmis SketchUp Pro 2021 ir V-Ray5 for SketchUp naujovėmis susipažinti čia:


Kokie pasikeitimai įvyko naujausioje SketchUp Pro 2021 versijoje

Trimble kompanija vos prieš kelias dienas išleidusi SketchUp Pro 2021, be programinėje įrangoje atliktų atnaujinimų, pristatė ir visiškai atnaujintą SketchUp Pro prekinį ženklą. Todėl nenustebkite vietoje gerai pažystamo raudono kubo išvysti jau visai kitokį SketchUp Pro logotipą, kuris nuo šiol atrodys štai taip:Kaip ir minėjome, su naujausiąja SketchUp Pro 2021 versija keičiasi bei atsiranda nauji, tam tikri funkcionalumai:


Patobulintas žymų valdymas (Tag Folders ir Tag filtering). Modelių ir komponentų organizavimas nemažai daliai vartotojų vis dar išlieka tikru iššūkiu. Ypatingai, kai projektas yra didesnis ar kompleksinis. Šis atliktas patobulinimas leis su projekto elementais dirbti dar efektyviau. O atsiradęs komponentų paieškai skirtas paieškos laukas, leis patogiai ir greitai rasti reikiamas žymas. Tad nuo šiol nereikės modelių ieškoti per ilgus ir kartais nesibaigiančius sąrašus.

Įdiegta galimybė keisti komponentų parametrus (Live Component Configuration). Naudojantis naująja SketchUp Pro 2021 versijos komponentų parametrų keitimo galimybe, nuo šiol su naujomis funkcijomis greitai ir patogiai galime keisti net jau sukurtus parametrus. Ir visa tai daryti realiu laiku.

Įvestas visiškai naujas PreDesign įrankis. Tai įrankis suteikiantis galimybę pradėti pastatų projektavimą visiškai kitaip. Šviesos, oro kaitos analizės ir kiti geografiniai parametrai, dėka šio įrankio, bus gaunami pasirinkus norimą projektui vystyti teritoriją. Tai gi, pasirinkus kur bus statomas pastatas, visa ši papildoma informacija padės parinkti ne tik medžiagas ir jų savybes bet ir dizaino sprendimus tinkamus šiai vietovei.


Naujos kartos vizualizavimo sprendimas – V-Ray5

Phillip Miller, Chaos Group viceprezidentas, atsakingas už kompanijos produktų valdymą, viename savo, dar šių metų pavasarį duotame, interviu sakė, jog V-Ray5, tai nėra tik V-Ray kaip vizualizavimo sprendimo atnaujinimas, V-Ray5 – tai naujos vizualizavimo sprendimo kartos pradžia. Ir išties matant visus pasikeitimus naujajame V-Ray5, galime pritarti, kad ši V-Ray5 versija stipriai skiriasi nuo ankstesniųjų.Taigi, kokie pasikeitimai laukia SketchUp bendruomenės, kuri savo darbo eigoje kartu naudoja ar planuoja pradėti naudoti V-Ray5 for SketchUp, įsijungus naująją V-Ray5 versiją:


V-Ray Vision

Integruotas naujasis V-Ray Vision priedas leidžia realiu laiku stebėti savo kuriamą projektą, matant kaip keičiasi medžiagos, apšvietimas, kameros. O iš turimo sukurto projekto galime gauti skirtingus produktus: animacijas, 360 panoramas bei vizualizacijas.


Šviesos korekcija realiu laiku

Naujausioje V-Ray5 for SketchUp versijoje visus pasirinktus apšvietimo šaltinius galima redaguoti realiu laiku. Tai padės sutaupyti ne tik vizualizavimo laiko, bet ir padės greičiau ir patogiau priimti kūrybinius sprendimus. Be to nuo šiol galėsite ne tik pakoreguoti apšvietimo šaltinio intensyvumą, bet ir keisti jo spalvą, bei išjungti ar įjungti norimą apšvietimo šaltinį.


Post-produkcija su V-Ray5 for SketchUp

V-Ray 5 nauja versija leidžia, nė neišėjus iš V-Ray aplinkos, atlikti vizualizacijos redagavimo darbus, kuriems anksčiau reikėjo papildomu kitų programinių įrangų. Naujų ir labai patogių post-produkcijai skirtų įrankių dėka Jūs pasirinktinai galėsite keisti spalvas, uždėti norimą foną, keisti objektų spalvas ir net išsaugoti viską, kaip šabloną. Tai reiškia, kad norint pasidaryti ne itin sudėtingą post-produkciją, tai galėsite atlikti ir be Adobe Photoshop pagalbos.


Automatiniai apšvietimo scenarijai

Šis naujasis V-Ray5 for SketchUp įrankis nuo šiol kuriamai scenai apšvietimo sprendimus leidžia sugeneruoti automatiškai. Turint, pavyzdžiui, dienos apšvietimą, naudojantis šiuo įrankiu automatiškai galime sugeneruoti įvairių nuotaikų dienos bei nakties apšvietimo scenarijus.


Nauji medžiagos sluoksniai

Dabar sukurti audinių ir lakuotų paviršių savybių turinčias medžiagas bus kur kas paprasčiau. Šiam tikslui pasiekti nuo šiol V-Ray5 versijoje rasite du naujus sluoksnius, t. y. Coat ir Sheen, kurie, parinkus vos kelis nustatymus, būtent ir leis sukurti šiuos realistiškus paviršius.


Atnaujinta medžiagų biblioteka

Naujausioje V-Ray5 for SketchUp versijoje ir taip nemažą V-Ray for SketchUp medžiagų biblioteką rasite papildytą aukštos kokybės ir įvairių kategorijų naujomis medžiagomis.


Purvas ir nusidėvėjimas

Purvo ir nusidėvėjimo funkcija leidžia įdėti papildomų savybių norimoje modelio vietoje. Tai padeda sukurti modeliui bei bendram vaizdui kur kas didesnį detalumo ir realistiškumo pojūtį.


Saulės ir dangaus apšvietimo sistema

Nors ši sistema nėra V-Ray for SketchUp nauja, tačiau ankstesnėse V-Ray versijose ji buvo ne tik, kad mažai naudojama, bet nemažos dalies vartotojų net užmiršta. Tačiau Chaos Group komandai pasistengusi ši apšvietimo sistema grįžta ne tik atnaujina, bet ir paruošta naudoti modernuose projektuose.Praleidote vykusį „Live Online“ naujųjų SketchUp Pro 2021 ir V-Ray5 for SketchUp versijų pristatymą, o peržiūrėjus renginio įrašą iškilo klausimų? Susisiekite su mūsų komanda el. paštu studio@kibitz.lt arba telefonu +370 686 50000 ir mes mielai į Jūsų klausimus atsakysime.

133 views0 comments

Turite papildomų klausimų ?
Susisiekite su mokymo centro ir kūrybinės studijos koordinatoriumi

+370 655 93439

Kaunas.png

Vilnius

Vilnius.png

Kaunas

Klaipėda

STUDIO KIBITZ– kūrybinė studija, kur technologijos ir menas susilieja į bendrą visumą, sukurdami neįmanomą įmanomu. Mes tikime, jog turint reikiamas žinias, tinkamus įrankius ir aistrą kurti, kiekvienas gali būti savo susikurtos virtualios visatos valdovu

Naujienlaiškio prenumerata

Prisijunkite prie mūsų naujienlaiškių prenumeratorių ir sužinokite apie mūsų būsimus webinar‘us, workshop‘us, mokymus bei naujienas apie programinių įrangų atnaujinimus ir kitas aktualijas greičiau nei kiti. 

  • Facebook | STUDIO KIBITZ
  • Instagram | STUDIO KIBITZ
  • Grey YouTube Icon
  • LinkedIn
  • STUDIO KIBITZ GROUP

© 2021 STUDIO KIBITZ

SSL-secure