• STUDIO KIBITZ

STUDIO KIBITZ Laboratorija – LAB

Updated: Dec 23, 2020

Per pastaruosius metus sutikome, bendravome, mokėme ir konsultavome labai daug įvairių žmonių. Visuomet įdomu sužinoti kuo gyvena vienos ar kitos srities jaunieji specialistai ir rinkos profesionalai, kokius klausimus kelia, su kokiomis problemos susiduria ir kaip jas sprendžia. Žinodami visa tai, pastaraisiais metais paruošėme nemažai blog‘o įrašų ir webinar‘ų, surengėme kelis workshop‘us, kurie susilaukė neįtikėtinai didelio dėmesio. Tačiau didžioji dalis šio turinio buvo išsibarstę po įvairius mūsų socialinių medijų kanalus ir praėjus kuriam laiko tarpui nebuvo lengvai surandamas. O specialistų, ypač jaunų ir dar tik pradedančių savo karjeras, keliančių panašius klausimus nemažėjo. Todėl nuo šiol viskas apie ką anksčiau kalbėjome, analizavome, rodėme ir apie tai kas vyksta dabar, bus galima sužinoti apsilankius STUDIO KIBITZ Laboratorijoje.


STUDIO KIBITZ Laboratorija arba tiesiog LAB, tai erdvė skirta dalintis patirtimi, žiniomis, naujienomis, kelti įvairius klausimus ir juos atsakyti. LAB‘e dalinsimės savo komandos bei kitų specialistų nagrinėjamomis darbo eigomis, atliktomis situacijų analizėmis (Case Study), atnaujintų ir naujų 3D modeliavimui, vizualizavimui, animacijai, specialiųjų efektų kūrimui skirtų produktų apžvalgomis ir palyginimais. Čia taip pat skelbsime informaciją apie būsimus mūsų renginius, į kuriuos čia pat bus galima ir užsiregistruoti.

STUDIO KIBITZ LAB yra suskirstyta į penkias skiltis – „Case study – situacijos analizė“, „Workshop’ai“, „Industrijos naujienos“, „Darbo eigos“ ir „Blog‘as“. Atsakydami iškart į kylantį klausimą „Ko jose tikėtis?“, toliau kiekvieną jų pristatysime atskirai.


„Case study – situacijos analizė“, tai LAB skiltis, kur užduodame klausimą „O kaip tai buvo padaryta?“ ir randame į iškeltą klausimą atsakymą, sprendimą. Čia analizuojame įvairių 3D scenų, animacijų, reklamų, filmų ir žaidimų skirtingas situacijas ir praktiškai patys jas atkuriame. Tai darome naudodami tokius rinkoje žinomus produktus, kaip „3ds Max“, „V-Ray Next“, „Blender“, „Maya“, „Unreal Engine“, „After Effects“, „Zbrush“ ir kitus. Atitinkamas produktas arba jų grupė padeda atkurti nagrinėjamoje scenoje esančius efektus, 3D modelius, apšvietimą, žaidimo logikos sprendimus bei daugelį kitų momentų.

Visi žinome, jog nėra geresnio būdo įsisavinti žinias, nei taikant jas praktiškai. O dalyvavimas workshop‘e yra vienas iš būdų išmokti naujų dalykų. STUDIO KIBITZ LAB skiltyje – „Workshop‘ai“, skelbiame ne tik būsimus workshop‘us, bet ir dalinamės jau vykusių jų įrašais. Workshop‘ų metu dalyviai turi galimybę supažinti su programinėmis įrangomis ir jų panaudojimo principais, sužinoti apie įvairias darbo eigas, jų tinkamą pritaikymą bei panaudoti tas žinias praktiškai.

Tačiau nuolat tobulėjant darbo eigoms, atsinaujinant programinėms įrangoms, atsirandant naujoms galimybėms, suspėti su visomis naujovėmis susipažinti tikrai nėra paprasta. Taip pat neretai sunku įvertinti ar naujovės, įvairūs programinių įrangų pakeitimai ir atnaujinimai verti dėmesio, kaip dėl jų keisis darbo eiga ir ar atsiradę naujiniai tiks esamai darbo eigai. Apie tai kalbame, rengiame apžvalgas ir visa informacija dalinamės LAB skiltyje „Industrijos naujienos“.

3D vizualizacijų, animacijų, VR / AR ir kitų dalykų kūrimas susideda iš tam tikrų darbo eigų – procesų, kurių metu priimami kūrybiniai ir techniniai sprendimai, pasirenkamos tikslui pasiekti tinkamos programinės įrangos. Kiekviena industrija turi savas, išbandytas ir dažniausiai taikomas darbo eigas, tačiau dėl nuolat vykstančių programinių įrangų atnaujinimų, naujų produktų atsiradimų ar dėl susidariusios situacijos, reikalaujančios atskiro, neįprasto sprendimo priėmimo, tos darbo eigos kinta arba atsiranda naujos. Išbandyti viską pačiam ir įvertinti tinkamumą, ne visada yra pakankamai laiko ir galimybių. Todėl LAB skiltyje „Darbo eigos“, per webinar‘us ir blog‘o įrašus, dalinamės žiniomis apie įvairias darbo eigas, praktinį jų taikymą bei naujas galimybes, padedančias paspartinti darbo procesą, padidinti rezultato kokybę ar praplėsti savo siūlomų paslaugų spektrą.

Be mūsų nagrinėjamų darbo eigų, analizuojamų ir atkuriamų situacijų, organizuojamų webinar‘ų ir workshop‘ų visada yra įdomios informacijos, kuria norisi pasidalinti. Todėl mūsų, dar praėjusią žiemą pristatytoje skiltyje – „Blog‘as“, rasite ne tik aktualias naujienas, įvairias apžvalgas, bet ir kitokią įdomią informaciją, skirtą plėsti žinias, kelti smalsumą ir norą tobulėti.

Visose penkiose LAB skiltyse yra pateikiamas skirtingo pobūdžio, tačiau vienaip ar kitaip tarpusavyje susijęs turinys, kuris yra visiškai nemokamas ir prieinamas be jokios išankstinės registracijos.

O, kad visas LAB turinys būtų dar įvairesnis ir įdomesnis savo tematika, kviečiame prie turinio įvairovės kūrimo prisijungti ir Jus. Kaip galėtumėte tai padaryti? Pasirinktini yra keli variantai. Pirmasis jų būtų – savos temos būsimam webinar‘ui, workshop‘ui ar situacijos analizei (Case Study) pasiūlymas, atsiunčiant į mūsų studijos el. paštą (adresu: studio@kibitz.lt ) laišką su temos pavadinimu ir trumpu aprašymu kodėl ši tema yra aktuali ar įdomi tarp Jūsų srities specialistų.

Na, o jei esate savo srityje patyręs specialistas / specialistė ar tikras savo srities profesionalas / profesionalė norite ir galite pasidalinti su visais savo patirtimi ir žiniomis apie galimas darbo eigas, programines įrangas, kurios buvo naudojamos Jums atkuriant momentus, 3D modelius, personažus, specialiuosius efektus ar kitus dalykus iš gerai žinomų filmų, reklamų, animacijų ir pan., tuomet lauktume Jūsų el. laiškų, adresu: studio@kibitz.lt, su darbų pavyzdžiais bei trumpu aprašymu apie juos ir kokią temą norėtumėte pristatyti.

Tikimės, jog mūsų STUDIO KIBITZ LAB skelbiamas turinys padės Jums rasti reikiamus atsakymus, užves ant kelio ieškant informacijos apie darbo eigas, produktus, skirtus 3D modeliavimui, projektavimui, vizualizavimui, animavimui ir kitiems darbams atlikti, arba turimą informaciją papildys tiek, jog išsirinkti mokymus, darbo eigas ir jose naudojamus sprendimus (specializuotas programines įrangas) taps gerokai lengviau ir paprasčiau.

125 views0 comments