Reklamų ir specialiųjų efektų kūrimo darbo eiga

Matant šiuolaikinius filmus ar reklamas sunku įvardinti, kas jose tikra, o kas ne. Juose esantys specialieji efektai neretai padaro didelį įspūdį. O šių dienų animacija pritraukia net tik mažus žiūrovus, bet ir didelius. Bet kaip visa tai sukurta? Į visus klausimus tau gali atsakyti STUDIO KIBITZ. Čia, naudojant modernią ir nuoseklią darbo-mokymų eigą, tinkamą programinę bei techninę įrangą, pamatysi ir išmoksi kaip sukurti video-produktą, kuris gali pakerėti milijonus žiūrovų. STUDIO KIBITZ kviečia pažvelgti į žemiau esančią darbo-mokymų eigą ir išmokti kurti video-kūrinius ir animaciją nuo A iki Z arba modernizuoti savo, jau turimą, darbo eigą.

Scenarijaus kūrimas

Scenarijaus kūrimas visada prasideda nuo idėjos. Vėliau idėja virsta rašytiniu žodžiu – scenarijumi, kurio kokybė tiesiogiai atsiliepia  reklamos, filmo ar bet kokio kito video-kūrinio kokybei. Pagrindinis mokymų uždavinys yra išmokyti, kaip geriausiai perteikti savo idėjas, kad sukurtas video-produktas, pasiektų žiūrovą ir būtų įdomus.

Apšvietimas ir darbas "Green Screen" studijoje

Apšviesti žaliąjį/mėlynąjį ekraną (green/blue screen) tinkamai nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti. O tinkamas šviesos krypties ar chroma key parinkimas, padeda sutaupyti laiko vėliau apdorojant medžiagą su programine įranga. Mokymų metu supažindinsime su apšvietimo taisyklėmis, parodysime, kaip tinkamai parinkti ir nukreipti šviesą bei kaip apdoroti filmuotą medžiagą.

Montažas

Vaizdinės medžiagos montavimas techniškai gali pasirodyti nesudėtingas darbas. Tačiau atrinkti ir sujungti kadrus, gautus filmuojant skirtingomis kameromis, esant skirtingiems apšvietimams, derinant stambų ir priartintą vaizdą, taip, kad galutinis produktas būtų aukščiausios kokybės, yra sudėtingas ir žinių reikalaujantis darbas. 
Mokymų metu praktiškai išmėginsime atlikti filmuotos medžiagos montavimą, pritaikydami išmoktas teorines žinias.

Graso efektų ir takelių kūrimas

Filmai, reklamos, animacija ir muzikiniai klipai – visi jie be garso neturi gyvybės. Sujungus video ir audio technologijas, gaunamas išpildytas produktas. Šioje darbų-mokymų dalyje mokoma kurti garso takelius ir efektus, kurie vėliau bus pritaikyti video-medžiagos montavimo metu.

studio kibitz - kūrybinė studija ir mokymo centras
studio kibitz - kūrybinė studija ir mokymo centras
studio kibitz - kūrybinė studija ir mokymo centras
studio kibitz - kūrybinė studija ir mokymo centras
studio kibitz - kūrybinė studija ir mokymo centras
studio kibitz - kūrybinė studija ir mokymo centras

Filmavimo pagrindai

Tinkamas filmavimo kameros parinkimas ir paruošimas darbui, jos judesiai filmavimo metu ir su tuo susiję klausimai, tėra keletas dalykų, kuriuos reikia žinoti norint išmokti filmavimo pagrindų. STUDIO KIBITZ filmavimo aikštelėje vykstančių mokymų metu, supažindinsime su technika naudojamą, filmavimui, bei praktiškai išmėginsime darbą su filmavimo kamera.

Judesių įrašymas studijoje

Animuoti sukurtus personažus yra  ne tik smagus, bet ir žinių bei pastangų reikalaujantis procesas. Tačiau naudojant judesių įrašymo kostiumą Motion Capture, šis procesas tampa įdomus ir žaismingas, o rezultatai pranoksta lūkesčius. Kostiumo panaudojimo galimybės ir privalumai, kuriant video-kūrinį, žaidimą ar animaciją, bei filmuotos medžiagos apdorojimo klausimai nagrinėjami mokymų metu ne tik teoriškai, bet ir viską išbandant praktiškai.

3D / 2D Specialieji efektai

Daugelio filmų, reklamų ar kitų video-kūrinių jau nebeįsivaizduojame be 3D/2D elementų ir specialiųjų efektų. Pasitelkus į pagalbą šiuolaikinius spendimus, galima sukurti objektus, kurių filmavimo metu net nebuvo. Šioje darbų-mokymų dalyje mokoma, kaip kurti 3D modelius, specialiuosius efektus ir juos įkelti į video-medžiagą.

Post produkcija

Visos darbo-mokymų eigos metu sukurta medžiaga: 3D modeliai, tekstūros, personažai, filmuota medžiaga, garso takeliai, specialieji video ir audio efektai, sujungiama į vieną video-produktą, kuris dar apdorojamas pritaikant spalvų  teoriją (color keying) ir apšvietimo technikas, taip gaunant galutinį produktą – filmą, reklamą, muzikinį klipą ir kitą. Mokymų metu kartu su STUDIO KIBITZ komanda įgyvendinsi mini projektą, kurio metu užtvirtinsi gautas teorines žinias bei išmėginsi jas pritaikyti atliekant praktines užduotis.  

studio kibitz - kūrybinė studija ir mokymo centras
studio kibitz - kūrybinė studija ir mokymo centras